Gaza-krigen

Reagerer på taushet om Israel

Mens biskopene krever økt press på Israel i lys av utviklingen på Gaza, har det vært stille fra Human-Etisk Forbund siden februar i fjor. – Pinlig, mener Lars Gule.

Kritisk: Tidligere generalsekretær i Human-Etisk Forbund (HEF) Lars Gule synes dagens HEF snakker for lite om situasjonen på Gaza. Her fotografert på kafé på Oslo S – et mellomstopp før han skal videre til Istanbul. Kritisk: Tidligere generalsekretær i Human-Etisk Forbund (HEF) Lars Gule synes dagens HEF snakker for lite om situasjonen på Gaza. Her fotografert på kafé på Oslo S – et mellomstopp før han skal videre til Istanbul.

Human-Etisk Forbund (HEF) er med sine 174.000 medlemmer den største livssynsorganisasjonen i Norge. Menneskerettighetene har siden stiftelsen i 1956 vært grunnleggende for forbundets sekulære etikk.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sikkerhetspolitikk

Det er på tide å diskutere Norges avhen­gighet av USA, mener forsker Julie Wilhelmsen

Post

Fagfor­bundet aksepterer ikke forslaget om nedlegging av postom­bæ­ring.

Energi

Professor Jonas Nøland meiner Europa må skifte kurs, eller sjå på at Kina og USA tek over industrien vår.