Pride

– Det er med meg hver dag

Espen Evjenth, leder for Støttegruppa 25. juni, frykter at det er blitt vanskeligere å være skeiv i Norge.

Evig påminnelse: Espen Evjenth ble skutt på London Pub 25. juni 2022. Det er ikke så lett å skimte her, men arret i panna minner ham på det hver dag. Her er han utenfor Pride Park i Oslo, der feiringa straks går av stabelen. Foto: Anniken C. MohrEvig påminnelse: Espen Evjenth ble skutt på London Pub 25. juni 2022. Det er ikke så lett å skimte her, men arret i panna minner ham på det hver dag. Her er han utenfor Pride Park i Oslo, der feiringa straks går av stabelen. Foto: Anniken C. Mohr

– Om vi ikke snur samfunnsutviklingen, så er jeg bekymra for at noe lignende vil skje igjen, sier Espen Evjenth, styreleder for Støttegruppa 25. juni.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Per Vidar Kjølmoen (Ap) mener han har svaret på hvorfor Frp er så populære i Møre og Romsdal.

Formuesskatt

LO vil ikke stille seg bak et skatte­for­lik som kutter formues­skatten, uten at de rikeste beskattes på annet vis, tror LOs egen sjeføkonom Roger Bjørnstad.

Skatt

Høyre lovet å fryse skatte- og avgifts­ni­vået i kommuner de styrer. Så langt har bare de rikeste fått løftet oppfylt, viser nytt notat fra Tankesmien Agenda.