Intervju

– Norge har et spesielt ansvar for å hjelpe palestinerne

Tariq Ali løftet megafonen som tenåring mot Pakistans første militærdiktatur. Over 60 år seinere ber han folk om å ikke legge den fra seg.

På flere fronter: Tariq Ali har engasjert seg i mange kamper. I 2020 ble det offentlig kjent at Ali var blitt overvåket av britiske myndigheter gjennom flere tiår. Her er han fotografert i Oslo i 2022. FOTO: Line Ørnes SøndergaardPå flere fronter: Tariq Ali har engasjert seg i mange kamper. I 2020 ble det offentlig kjent at Ali var blitt overvåket av britiske myndigheter gjennom flere tiår. Her er han fotografert i Oslo i 2022. FOTO: Line Ørnes Søndergaard

I mange år har jeg tenkt at en invasjon av Iran var usannsynlig, sier Tariq Ali på videolink fra hjemmet sitt i London.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Brasil

Donald Trump har en favoritt før valget i Brasil. Statsviter Oliver Stuenkel tror det vil skade USA på sikt.

Usa

Corbin Trent var en av Alexandria Ocasio-Cortez’ nærmeste medar­bei­dere. Tror byggmes­teren fra Tennessee at AOC kan bli president i USA?