Usa

Får skylda for vold i USA

Israel-tilhengere gir muslimske interesseorganisasjoner og Israel-kritikere som venstreprofil Hasan Piker skylda for vold mot israelere.

I SIKTET: Influenser og venstreprofil Hasan Piker har blitt en av USAs mest kjente kritikere av det han kaller Israels folkemord i Gaza. Nå anklages han for å gi liv til vold mot amerikanske jøder. FOTO: Gabriella Angotti-Jones, NYT/NTBI SIKTET: Influenser og venstreprofil Hasan Piker har blitt en av USAs mest kjente kritikere av det han kaller Israels folkemord i Gaza. Nå anklages han for å gi liv til vold mot amerikanske jøder. FOTO: Gabriella Angotti-Jones, NYT/NTB

I USA har den egyptiske 45-åringen Mohamed Sabry Soliman blitt siktet for hatkriminalitet etter at han søndag angrep en proisraelsk markering i byen Boulder i Colorado.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Folk i Russland og Finland var bundet sammen av geografien. I sommer bestemte den finske regje­ringen seg for å forlenge stengingen av grensa på ubestemt tid.

Sverige

Det stormer rundt Vänster­par­tiet i Sverige, der politiet gransker mistanker om valgfusk.

Analyse

Støre, Lula, Sánchez og Trump. Alle svermer for den ameri­kanske sosia­lismens største stjerne.