Teater

Teater foreslo sin egen billigløsning

Nationaltheatret ønsket seg lenge et teater på Tullinløkka. Nå kaller de minimumsløsningen for en «unik mulighet».

PLAN B: Teatersjef Kristian Seltun ville helst ha teater på Tullinløkka. Nå tror han et billigere alternativ vil fungere godt for Nationaltheatret. Foto: Christopher OlssønPLAN B: Teatersjef Kristian Seltun ville helst ha teater på Tullinløkka. Nå tror han et billigere alternativ vil fungere godt for Nationaltheatret. Foto: Christopher Olssøn

Den ventede kvalitetssikringen av rehabiliteringen av Nationaltheatret lå klar onsdag. Der foreslår samfunnsøkonomene i konsulentselskapet Marstrand en minimumsløsning for teateret.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Peeropolis

Ei musikalsk reise inn i Peer Gynts indre – ny­­­­skapande og annleis, men likevel tru mot Ibsens tekst.

Teater

Mina og Grise­fis­ken

Underhaldande og i overkant mangslungen familiemusikal med alvorlege undertonar.

Teater

Spelet om Heilag Olav

Allereie på 1960-talet meinte arrangørane på Stiklestad at manuset til «Spelet om Heilag Olav» var for dårleg. Er det ikkje på høg tid å gjere noko med det?