Arbeidsliv

Jobber bare seks timer

Sekstimersdager har gitt færre sykedager for Amalie Jørpeland. Men arbeidsminister Tonje Brenna mener kortere arbeidstid er et steg i feil retning.

SEKSTIMERSDAG: I Lillo Gård barnehage i Oslo jobber ­Amalie Jørpeland kun seks timer om dagen for samme lønn. SEKSTIMERSDAG: I Lillo Gård barnehage i Oslo jobber ­Amalie Jørpeland kun seks timer om dagen for samme lønn.

Barnehagelærer Amalie Jørpeland (28) har siden høsten 2023 jobbet kun seks timer om dagen, med full lønn.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Senterpartiet

Intern splittelse, brutte valgløfter og kollaps i oppslut­ningen preger Senter­par­tiet i Finnmark. Nå vil Sp-profiler i nord gjenreise partiet ved å gå i regjering – med SV.

Velferd

30.000 fattige er i jobb. – Det må være lettere å leve av lønna, sier SVs Marian Hussein

Økonomi

Norske barne­fa­mi­lier er hardt rammet av dyrtida, viser en ny rapport. – Fami­lie­fat­tigdom er en krise for samfunnet, sier Unicef-direktør.