Oljefondet

Ble grillet om Gaza og okkupasjon

Sveinung Rotevatn (V) vil stramme inn reglene for Oljefondet. SV og Rødt vil gi Israel Russland-behandling.

HØRING: Lederen av Etikkrådet, oljefondsjefen, sentralbanksjefen og finansministeren måtte svare om Oljefondets Israel-investeringer på Stortinget i går. Foto: Lise Åserud / NTBHØRING: Lederen av Etikkrådet, oljefondsjefen, sentralbanksjefen og finansministeren måtte svare om Oljefondets Israel-investeringer på Stortinget i går. Foto: Lise Åserud / NTB

Den årlige fondshøringen fant sted på Stortinget i går. Finansminister Jens Stoltenberg, flankert av oljefondsjefen og lederen av Etikkrådet, ble utfordret på Oljefondets investeringer i selskaper med aktivitet i Israel og på Vestbredden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Pride

Pride-arrangøren bruker ekstra penger på sikkerhets­tiltak for at paraden neste uke skal være trygg.

Avgift

Pumpe­pri­sen gjorde eit stort hopp då avgifta på bensin og diesel blei norma­li­sert. For folk flest vil det gå bra, seier ekspertar.

Barnevern

Barne­verns­fore­taket Bevisstung ansatte en person som var løslatt på prøve etter å ha blitt dømt til forvaring for grov vold.