Bøker

Splid om salgstall

Omsetningen av engelskspråklige bøker er i kraftig vekst. Ark vil offentliggjøre salgstallene, mens Norli sier nei.

Bestselgere: Ark-sjef Stein Ove Gudmundsrud ønsker åpenhet om salget av engelskspråklige bøker, men han vil ikke dele kjedens salgstall uten at konkurrentene er med. Foto: Anniken C. MohrBestselgere: Ark-sjef Stein Ove Gudmundsrud ønsker åpenhet om salget av engelskspråklige bøker, men han vil ikke dele kjedens salgstall uten at konkurrentene er med. Foto: Anniken C. Mohr

Det blåser en sterk vestavind over det europeiske bokmarkedet. I land som Danmark, Sverige, Tyskland og Nederland har det vært et markant oppsving i salg av engelskspråklige bøker de siste årene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Kari Saanum ante ikke hva hun skulle gjøre med mannens verk da han døde. Ansvaret for landets kunst­ne­rarv er pulve­ri­sert, konklu­derer fersk rapport.

Kulturuka

Skuespil­lere skal være pene, men på veien dit har de kvittet seg med sitt viktigste verktøy: ansikts­mi­mikken.

Vi havna på ...

… presse­kon­fe­ransen etter «Old Firm».