Pride

Krever pride-retrett

Småbarnsmor Eden Abraham Paalgard har sammen med en homofil barnehagelærer og en kunstner startet opprop mot pride i skoler og barnehager i Oslo.

Flagger ikke: Eden Abraham Paalgard holder barnet hjemme fra barnehagen dersom de må flagge under pride i Oslo. Foto: Christopher OlssønFlagger ikke: Eden Abraham Paalgard holder barnet hjemme fra barnehagen dersom de må flagge under pride i Oslo. Foto: Christopher Olssøn

Underskriftskampanjen «Nei til obligatorisk Pride-markeringer i barnehage og skole» ble lansert like før helga. I skrivende stund har 2350 personer signert oppropet som har Oslo-foreldre som målgruppe.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Sp

Med streng inn­vand­rings- og ruspo­litikk vil Frp lokke Sp over på blå side

Arbeiderpartiet

AUF er større enn noensinne på Stortinget. Vebjørn Gorseth fikk drahjelp fra AUF-ere som boikottet valgkampen i Sør-Trøndelag.

Demokrati

Nå er det på tide å vurdere et tak på penge­bi­drag til partiene, mener antikor­rup­sjons­or­ga­ni­sa­sjonen Trans­pa­rency Inter­na­tional Norge.