Handelskrig

Brasil tjener på tollkrigen

Brasil styrker sin posisjon som Kinas viktigste matvareleverandør på grunn av USAs handelskrig. Men ekspertene advarer om bivirkninger.

Svær: Brasil er en jordbruksgigant, og nå vokser den enda mer. Her ser du høsting av soyabønner i Salto do Jacui i Rio Grande do Sul. FOTO: SILVIO AVILA, AFP/NTBSvær: Brasil er en jordbruksgigant, og nå vokser den enda mer. Her ser du høsting av soyabønner i Salto do Jacui i Rio Grande do Sul. FOTO: SILVIO AVILA, AFP/NTB

«Jeg er en soyabonde som stemte på Trump. Jeg trygler presidenten om å avslutte handelskrigen.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Vestbredden

Boset­ter­volden på Vest­bred­den får deler av det israelske militæret til å slå alarm. Samtidig frykter enkelte i IDF at Netanyahu selv kan legge til rette for en opp­trap­ping fram mot valget.

Island

Snart avgjøres det om islen­din­gene skal gjenoppta EU-for­hand­lin­gene.

Icc

I juni advarte stats­sek­retær Andreas Motzfeldt Kravik mot å overprøve dommer­pa­nelet som sa at sexan­kla­gene mot ICC-aktor Karim Khan ikke var bevist. I juli ble Norge likevel med på å avsette ham.