Ukraina

Samde om krigstribunal

Noreg har saman med kring 40 andre land vorte samde om eit nytt spesialtribunal som skal straffe russiske leiarar.

I UKRAINA: Statssekretær Maria Varteressian (Ap) var i går saman med ukrainske soldatar i Lviv. Foto: UTENRIKSDEPARTEMENTETI UKRAINA: Statssekretær Maria Varteressian (Ap) var i går saman med ukrainske soldatar i Lviv. Foto: UTENRIKSDEPARTEMENTET

Statssekretær i Utanriksdepartementet Maria Varteressian er i Vest-Ukraina. På telefon frå ein buss fortel ho til Klassekampen at ei rekkje land no er samde om å opprette eit spesialtribunal for å etterforske russiske leiarar og maktpersonar for angrepskrigen mot Ukraina.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ki-briller

Flere vil forby KI-brillene – men blinde Arnt bruker dem daglig

Ministernes mester

«Arbeids­hesten» gjer seg høg og mørk

Skattekommisjonen

Et mindretall i skatte­kom­mi­sjonen vil skattlegge oppspart pensjon som for­mues­skatt. Det kan gi en skatte­reg­ning på snaue 13.000 kroner årlig. Det får tommel ned fra Viggo Andresen (80).