Ukraina

Samde om krigstribunal

Noreg har saman med kring 40 andre land vorte samde om eit nytt spesialtribunal som skal straffe russiske leiarar.

I UKRAINA: Statssekretær Maria Varteressian (Ap) var i går saman med ukrainske soldatar i Lviv. Foto: UTENRIKSDEPARTEMENTETI UKRAINA: Statssekretær Maria Varteressian (Ap) var i går saman med ukrainske soldatar i Lviv. Foto: UTENRIKSDEPARTEMENTET

Statssekretær i Utanriksdepartementet Maria Varteressian er i Vest-Ukraina. På telefon frå ein buss fortel ho til Klassekampen at ei rekkje land no er samde om å opprette eit spesialtribunal for å etterforske russiske leiarar og maktpersonar for angrepskrigen mot Ukraina.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Velferd

IMF mener at for mange nordmenn går på uføretrygd. Det er ikke et særnorsk problem, ifølge Rødts Mímir Kristjáns­son.

Politikk

Felles­ak­sjonen gir tommel opp til Høyres skatte­for­slag, mens Aksjon for borgerlig valgseier satser på et stort Frp i regjering.

Valg 2025

SV seiler opp på venstre­si­den