Ukraina

Samde om krigstribunal

Noreg har saman med kring 40 andre land vorte samde om eit nytt spesialtribunal som skal straffe russiske leiarar.

I UKRAINA: Statssekretær Maria Varteressian (Ap) var i går saman med ukrainske soldatar i Lviv. Foto: UTENRIKSDEPARTEMENTETI UKRAINA: Statssekretær Maria Varteressian (Ap) var i går saman med ukrainske soldatar i Lviv. Foto: UTENRIKSDEPARTEMENTET

Statssekretær i Utanriksdepartementet Maria Varteressian er i Vest-Ukraina. På telefon frå ein buss fortel ho til Klassekampen at ei rekkje land no er samde om å opprette eit spesialtribunal for å etterforske russiske leiarar og maktpersonar for angrepskrigen mot Ukraina.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Iran-krigen

Abdullah Alsabeehg (Ap) kritiserer parti­ka­merat og stortings­president Masud Ghara­hk­hani for å heie fram USAs krig mot Iran.

Venstresida

Tidlegare MDG-parti­sek­retær Lars Gaupset meiner det er på tide at Raudt, SV og MDG stiller felles liste, og kanskje også slår seg saman.

Krfu

KrFU vil kurse alle unge i krig