Medier

Journa­list­laget anklager Virke for avtalebrudd

Det gjensto bare å signere den nye tariffavtalen, trodde Norsk Journalistlag. Nå må de i stedet møte Virke hos Riksmekleren.

Brøt forhandlingene: NJ-leder Dag Idar Tryggestad trodde NJ og Virke var enige om ny tariffavtale. Nå har de brutt forhandlingene. Bildet er tatt på NJs kontorer i 2023. Foto: Hanne Marie Lenth SolbøBrøt forhandlingene: NJ-leder Dag Idar Tryggestad trodde NJ og Virke var enige om ny tariffavtale. Nå har de brutt forhandlingene. Bildet er tatt på NJs kontorer i 2023. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø

«Dette er en historisk begivenhet», sa Norsk Journalistlags (NJ) forhandlings­leder Elin Nykaas i forrige uke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ideer

Ved årtu­sen­skiftet bygde to brødre en middel­al­derby i Skåne. Arki­tek­tur­opp­røret har gitt Jakriborg en ny runde i rampelyset.

Ved veis ende

Den kenyanske forfat­teren Ngugi wa Thiong’o er død. Kjernen i hans bøker var afrikansk stolthet og identitet.

Kulturuka

Lite visste eg at Tom Cruise skulle utløyse ei eksis­ten­siell krise