Medier

Journa­list­laget anklager Virke for avtalebrudd

Det gjensto bare å signere den nye tariffavtalen, trodde Norsk Journalistlag. Nå må de i stedet møte Virke hos Riksmekleren.

Brøt forhandlingene: NJ-leder Dag Idar Tryggestad trodde NJ og Virke var enige om ny tariffavtale. Nå har de brutt forhandlingene. Bildet er tatt på NJs kontorer i 2023. Foto: Hanne Marie Lenth SolbøBrøt forhandlingene: NJ-leder Dag Idar Tryggestad trodde NJ og Virke var enige om ny tariffavtale. Nå har de brutt forhandlingene. Bildet er tatt på NJs kontorer i 2023. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø

«Dette er en historisk begivenhet», sa Norsk Journalistlags (NJ) forhandlings­leder Elin Nykaas i forrige uke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

Fosse­fore­draget er dårlig genifor­valt­ning.

Kunstnerpolitikk

Kultur­forsker Sigrid Røyseng tar til orde for å gjøre endringer i forvalt­ningen av Statens kunst­ner­sti­pend.

Utdanning

87 prosent av tillits­valgte mener de akademiske insti­tu­sjo­nenes økonomi er svekket etter fire år med Støre, viser ny rapport.