Handelskrigen

Kina er klare til å snakke handel med USA

Fredag skal USA og Kina starte handelssamtaler i Sveits. Kina føler presset i egen økonomi, sier kinesisk økonom til Klassekampen.

Full stopp? Et konteinerlass fra Hongkong i Kina blir plassert på havna i Oakland i USA i 2018. Havnesjefer i USA sier nå at tollbarrierene mellom landene er så høye at handelen er satt på pause. Foto: JUSTIN SULLIVAN, AFP/NTBFull stopp? Et konteinerlass fra Hongkong i Kina blir plassert på havna i Oakland i USA i 2018. Havnesjefer i USA sier nå at tollbarrierene mellom landene er så høye at handelen er satt på pause. Foto: JUSTIN SULLIVAN, AFP/NTB

I går kunngjorde både USA og Kina at de skal sende høytstående representanter til samtaler i Sveits med mål om å løse handelskrigen.

Rapport fra Kamerat Gu

Få Gustav Gillunds Kina-brev

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

VM i fotball

«Komikeren får oss til å bue mot Morgen­bladets Bernhard Ellefsen for viking-kritikken»

Analyse

Mange mener svaret på krisa i Labour er at partiet må finne tilbake til arbei­der­be­ve­gelsens røtter

USA og Iran

Slaktes av egne støtte­spil­lere for Iran-avtale