Lo

Boikottstrid i LO

Kravet om boikott av Israel vokser i styrke i LO. Men LO-lederen advarer mot forslaget.

Israels framferd mot palestinerne engasjerer mange under LO-kongressen. Fra flere hold har det blitt tatt til orde for at LO må vedta å jobbe for full økonomisk boikott av Israel. Under debatten har blant annet Fagforbundet, det største forbundet i LO, ønsket en skjerpet uttalelse om saken.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adhd

Det private markedet for ADHD-ut­red­ninger har eksplodert, konklu­derer en ny svensk rapport. Helse­di­rek­to­ratet skal vurdere å gjøre en tilsva­rende under­sø­kelse i Norge.

Barnevern

Når barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) sier at insti­tu­sjonsbarn har gode muligheter til å varsle, har hun mis­for­stått, mener «Alex».

Politikk

To tidligere ledere av Samepo­litisk råd i SV melder seg ut av partiet. Tre styre­med­lemmer og en vara i rådet vil ikke ta gjenvalg.