Elektrifisering

– Melkøya var en forløper til den kommende re­gje­rings­krisa

Trygve Slagsvold Vedum avslører at Sps brudd med regjeringen kunne skjedd allerede i 2023.

Angrer: – Det har hatt en høy kostnad for Senterpartiet, sier partileder Trygve Slagsvold Vedum, som i går var i Alta for å si at Melkøya var starten på slutten for Sp i regjering. Angrer: – Det har hatt en høy kostnad for Senterpartiet, sier partileder Trygve Slagsvold Vedum, som i går var i Alta for å si at Melkøya var starten på slutten for Sp i regjering.

4. februar i år forlot Senterpartiet (Sp) regjeringen etter strid med Arbeiderpartiet om EUs strømdirektiver. Nå avslører leder i Sp Trygve Slagsvold Vedum at bruddet kunne kommet langt tidligere.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Kong Haralds gravferd

Kong Abdullah av Jordan har ei nøkkel­rolle for Iran, Palestina og Israel. Under den kongelege gravferda i dag vert han eit diplo­matisk midtpunkt, trur norske diplomat-veteranar.

Politikk

Regje­ringen følger helt andre regler for borgfreden enn Stortinget, mener Mahmoud Farahmand (H), og får støtte av SV. Farahmand beskylder Arbei­der­par­tiet for av­tale­brudd.

Drivstoff

Folk i Finnmark må vente på trygda før dei har råd til å reise til sjukehus, seier Pasient­fokus-leiar Irene Ojala. Ho krev at drivstoff­av­gif­tene blir kutta.