Politikk

Har mistet én av fem medlemmer

MDG har krympet med 2467 medlemmer siden utgangen av 2021. Dårlige målinger har skapt en negativ spiral, sier partisekretæren.

I motvind: MDG-leder Arild Hermstad har en tøff jobb med å løfte partiet over sperregrensa i valget til høsten. Foto: Anniken C. MohrI motvind: MDG-leder Arild Hermstad har en tøff jobb med å løfte partiet over sperregrensa i valget til høsten. Foto: Anniken C. Mohr

Ved starten av året hadde Miljøpartiet de Grønne (MDG) 9903 medlemmer. Det er 753 færre enn året før.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Kong Haralds gravferd

Kong Abdullah av Jordan har ei nøkkel­rolle for Iran, Palestina og Israel. Under den kongelege gravferda i dag vert han eit diplo­matisk midtpunkt, trur norske diplomat-veteranar.

Politikk

Regje­ringen følger helt andre regler for borgfreden enn Stortinget, mener Mahmoud Farahmand (H), og får støtte av SV. Farahmand beskylder Arbei­der­par­tiet for av­tale­brudd.

Drivstoff

Folk i Finnmark må vente på trygda før dei har råd til å reise til sjukehus, seier Pasient­fokus-leiar Irene Ojala. Ho krev at drivstoff­av­gif­tene blir kutta.