Politikk

Diesen vil på Tinget

Professor Glenn Diesen blir skulda for å drive med russisk propaganda. No er han førstekandidat til Stortinget for partiet Fred og rettferd.

IKKJE PROPAGANDA: Glenn Diesen tykkjer det er uanstedig å verte skulda for å drive med propaganda. Her er han på eit økonomisk seminar i Vladivostok i Russland i 2022. Foto: Erik Romanenko, TASS/NTBIKKJE PROPAGANDA: Glenn Diesen tykkjer det er uanstedig å verte skulda for å drive med propaganda. Her er han på eit økonomisk seminar i Vladivostok i Russland i 2022. Foto: Erik Romanenko, TASS/NTB

Som eit svar på krigen i Ukraina, og at Raudt gjekk inn for å sende våpen til Ukraina, vart partiet Fred og rettferd (FOR) stifta i 2023. Partiet, som er ei utbrytargruppe frå Raudt, er leia av Marielle Leraand, tidlegare nestleiar i Raudt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Rødt

Siavash Mobasheri frykter at Rødts raske «fri­kjen­ning» av Mímir Kristjáns­son kan svekke tilliten til partiet.

Rød ungdom

Rød Ungdom har vedtatt intern kritikk av Rødt etter helgas landsmøte. Hva den går ut på, vil ikke den nyvalgte ledelsen ut med.

Lønnsoppgjør

I dag starter meklingen i front­fag­sopp­gjøret, og til helga vet vi om det blir streik. I ukene framover blir det hektisk ved forhand­lings­bor­dene.