Politikk

Diesen vil på Tinget

Professor Glenn Diesen blir skulda for å drive med russisk propaganda. No er han førstekandidat til Stortinget for partiet Fred og rettferd.

IKKJE PROPAGANDA: Glenn Diesen tykkjer det er uanstedig å verte skulda for å drive med propaganda. Her er han på eit økonomisk seminar i Vladivostok i Russland i 2022. Foto: Erik Romanenko, TASS/NTBIKKJE PROPAGANDA: Glenn Diesen tykkjer det er uanstedig å verte skulda for å drive med propaganda. Her er han på eit økonomisk seminar i Vladivostok i Russland i 2022. Foto: Erik Romanenko, TASS/NTB

Som eit svar på krigen i Ukraina, og at Raudt gjekk inn for å sende våpen til Ukraina, vart partiet Fred og rettferd (FOR) stifta i 2023. Partiet, som er ei utbrytargruppe frå Raudt, er leia av Marielle Leraand, tidlegare nestleiar i Raudt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Velferd

Økningen i fribeløpet for uføre trer i kraft tidligere enn først varslet. AAP-aksjonen krever garantier mot skjulte feller.

Aktivisme

Karim Tahir (Ap) kjemper for at Tommy Olsen ikke blir utlevert til Hellas. Selv holdt han på å gå under i en flykt­ning­båt på Egeerhavet.

Sikkerhet

SV krever at de folke­valg­te får bestemme om Norge sier ja til Frankrikes atompa­raply.