Forsvar

NHO ber Forsvaret om å handle lokalt

Sikkerhet og beredskap bør veie tungt i offentlige anskaffelser, mener NHO-advokat.

Kampklar: Forsvaret skal investere for 1644 milliarder de kommende tolv årene, blant annet utstyr til spesialkjøretøy som dette. Foto: Ole Magnus RappKampklar: Forsvaret skal investere for 1644 milliarder de kommende tolv årene, blant annet utstyr til spesialkjøretøy som dette. Foto: Ole Magnus Rapp

Forsvaret har fått kritikk for å handle potet fra Frankrike, ullsokker fra Mongolia og at soldatene i Finnmark får brød fra Drammen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Energi

Strøm­po­li­tikken er blitt for vanskelig til å forhandle om i stats­bud­sjettet, mener SV. Nå ber de Støre stille i ekstra­or­di­nære kraft­for­hand­linger i høst.

Ministernes mester

Helse- og omsorgs­mi­nister Jan Christian Vestre gyver løs på vanskelige oppgaver, men det gjenstår å se hva resultatet blir.

Drivstoff

Rødgrønne samtaler om drivstoff og energi­pri­ser kan pågå lenge, tror Rødt-leder Marie Sneve Marti­nussen.