Skole

Kritisk til digital reklame i skolen

Forbrukerrådet ber staten ta grep for å sørge for at skolenes nettbrett og pc-er er reklamefri og trygge.

Filter: På skole-pc-ene til Lilia Cohen og Emil Alfheim fjerner skolens filter en del reklame. Men annonser for sko, klær og sexleketøy er likevel ikke langt unna. Filter: På skole-pc-ene til Lilia Cohen og Emil Alfheim fjerner skolens filter en del reklame. Men annonser for sko, klær og sexleketøy er likevel ikke langt unna.

På skole-pc-ene til Lilia ­Elora Cohen (13) og Emil ­Alfheim (13) ved Rothaugen ungdomsskole i Bergen er det ikke bare skolerelevant innhold å oppdrive.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Ingen energi­mi­nister har sete lengre enn elekt­ro­mon­tøren Terje Aasland. Men noko særleg ny kraft­pro­duksjon har det ikkje blitt mens Aasland har styrt.

Ministernes mester

For Tungt engasje­ment, mener ekspertene

Skatt

Ap-ordførene ser mye av det samme som Høyre, mener Amalie Gunnufsen (H)