Museer

Anklager direktør for å være mediesky

Tidsskriftet Museum har i snart et år forsøkt å få et åpent intervju med Nasjonalmuseets direktør. Nå har redaktøren fått nok.

Kritisk: Tidsskriftredaktør Ellen Lange mener Nasjonalmuseets kommunikasjonsavdeling gjør det vanskelig for mediene å utføre jobben sin. Kritisk: Tidsskriftredaktør Ellen Lange mener Nasjonalmuseets kommunikasjonsavdeling gjør det vanskelig for mediene å utføre jobben sin.

– Jeg synes det er både merkelig, uheldig og provoserende at Norges soleklart største museum mener det er greit å nekte museumssektorens fagblad et intervju med direktøren, sier Ellen Lange, redaktør i tidsskriftet Museum.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturpolitikk

Kultur­mi­nis­teren holdt for fjerde år på rad en tale til kultur­livet, men motta­kelsen er lunken: – Jeg ble provosert, sier kunsthall­direktør Cecilie Nissen.

Bøker

Manifest Media lanserer et nytt lydbok­format for tekster skrevet i affekt.

Kunst

Britiske kritikere roste Munch-ut­stil­lingen da den ble vist i London. Men kanskje vrir August Strindberg seg i grava når den nå inntar Kunstsilo.