Politikk

Krev at Sylvi ber han om orsaking

Christian Tybring-Gjedde nektar å stemma for å stansa elektrifiseringa av Melkøya viss han ikkje får ei orsaking av Frp-leiar Sylvi Listhaug.

Aleine: Stortingsrepresentant Christian Tybring-Gjedde sit i dag på Stortinget som uavhengig representant, etter at han i fjor sommar blei kasta ut av Framstegspartiet. Foto: Sigve Bremer MejdalAleine: Stortingsrepresentant Christian Tybring-Gjedde sit i dag på Stortinget som uavhengig representant, etter at han i fjor sommar blei kasta ut av Framstegspartiet. Foto: Sigve Bremer Mejdal

Equinor er godt i gang med planane om å elektrifisere Melkøya. Planen er å kutta klimagassutslepp frå gassanlegget på Melkøya med kraft frå land.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

Utdan­nings­for­bundet mener KS starter i feil ende når de vil endre ar­beids­tida til lærerne.

Rød ungdom

«Ude­mo­kra­tisk», «uso­li­da­risk» og «unød­vendig hardhendt». Rød Ungdom feller en hard dom over måten Marie Sneve Marti­nussen og resten av parti­le­delsen styrer Rødt.

Iran-krigen

Nekter å si om våpen fra Norge er brukt mot Iran