Politi

Advarer mot våpen på hofta

Flertallet på Stortinget vil la politiet gå med våpen hele tida. Farid Shariati i rusorganisasjonen Preventio tror det kan skape farlige situasjoner på gata.

I beltet: Pistol kan snart bli en fast del av utrustningen til politiet hvis stortingsflertallet får viljen sin. Både i sivilsamfunn og internt i politiet advares det om alvorlige konsekvenser. Foto: Christian NørstebøI beltet: Pistol kan snart bli en fast del av utrustningen til politiet hvis stortingsflertallet får viljen sin. Både i sivilsamfunn og internt i politiet advares det om alvorlige konsekvenser. Foto: Christian Nørstebø

På kort tid har Kristelig Folkeparti, Høyre, Senterpartiet og Arbeiderpartiet snudd i synet på generell bevæpning av politiet. Etter helgas landsmøte i Ap er det for første gang flertall på Stortinget for bevæpning.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Fiskeri­mi­nis­teren lar bransjen styre skuta

Ministernes mester

Høyere utdan­nings­mi­nister Sigrun Aasland er bedre likt av sektoren enn forgjen­geren, men mangler det hun trenger for å bli elsket: penger.

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.