Nav

Saksøker mann som vann i Trygderetten

Ei rekke uføre- og alderspensjonistar kan ha fått for lite utbetalt frå Nav, slo Trygderetten fast i fjor. Staten er ueinig og tar ut søksmål.

Trygderetten slo i fjor fast at Nav gjennom fleire tiår har tolka regelverket feil for uføre og alderspensjonistar som har arbeidd i utlandet. Desse har dermed fått utbetalt for lite i stønad. Staten er ueinig og har bestemt seg for å gå vidare med saka, noko som må gjerast ved søksmål for lagmannsretten.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Svalbard

Tidligere har isbjørnen på Svalbard holdt seg unna reinen, men med mindre is må den leite etter mat på annet vis.

Én gang har Fridtjof Klareng Dale aksjonert mot norsk olje­lei­ting. Prisen ble fotlenke og 1,2 millioner kroner.

Rødt

Rødt Oslo har valgt Siavash Mobasheri og Jorunn Folkvord som sine topp­­kandidater. Utfordrer Maren Njøs Kurdøl er ute av kampen.