Usa

Frykter flere angrep i Jemen

Donald Trumps nye bombing av Jemen kan bli starten på en ny, lengre krigføring i Midtøsten, skriver israelsk journalist.

MED DØD I LASTEN: USA startet lørdag en ny runde med luftangrep mot houthiene i Jemen. Foto: Den amerikanske marinen, AP/NTBMED DØD I LASTEN: USA startet lørdag en ny runde med luftangrep mot houthiene i Jemen. Foto: Den amerikanske marinen, AP/NTB

Mens Donald Trump vil presse fram fred i Ukraina, lanserer han en ny runde amerikansk krigføring i Midtøsten. På lørdag gjennomførte USA en rekke bombeangrep mot flere byer i Jemen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Jemen

Houthiene kjemper for å frigjøre Jemen fra Saudi-Arabia, sier Houthi-topp Mohammed al-Bukheiti.

Kina og usa

Hvorfor kjøper ikke Kina den ameri­kanske dommedags­fortellingen om KI? – Kineserne har allerede innført strenge regu­le­ringer av sin egen KI-industri, sier Kina-forsker.

Mellom-amerika

Mellom-Amerika ruster seg for det som forventes å bli den kraftigste tørken noensinne registrert. Fire land har erklært nasjonal unntaks­til­stand for landbruket.