Usa

Frykter flere angrep i Jemen

Donald Trumps nye bombing av Jemen kan bli starten på en ny, lengre krigføring i Midtøsten, skriver israelsk journalist.

MED DØD I LASTEN: USA startet lørdag en ny runde med luftangrep mot houthiene i Jemen. Foto: Den amerikanske marinen, AP/NTBMED DØD I LASTEN: USA startet lørdag en ny runde med luftangrep mot houthiene i Jemen. Foto: Den amerikanske marinen, AP/NTB

Mens Donald Trump vil presse fram fred i Ukraina, lanserer han en ny runde amerikansk krigføring i Midtøsten. På lørdag gjennomførte USA en rekke bombeangrep mot flere byer i Jemen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Israel og palestina

Land som var åpne for å bidra til Trumps sta­bi­li­se­rings­styrke i Gaza, nøler nå. – Kan ikke delta i en operasjon for å framtvinge fred, sier en aser­bajd­sjansk diplomat til The Times of Israel.

Tyskland

Tysklands ytre høyre får ny drahjelp fra Donald Trump

Ukraina

Volodymyr Zelenskyj sier Ukraina kan holde valg selv om det er krig. Det vil by på en rekke utford­ringer, ifølge venstre­ak­tivist Oleksandr Kyselov.