Helse

Kvinnehelse er business

Investorer bør kjenne sin besøkelsestid og legge penga i kvinnehelse, mener Nina Zoric i konsulentfirmaet McKinsey.

TRUA PÅ PRIVATE: Nina Zoric i McKinsey mener at private aktører og investorer spiller en viktig rolle i forskning på kvinnehelse. TRUA PÅ PRIVATE: Nina Zoric i McKinsey mener at private aktører og investorer spiller en viktig rolle i forskning på kvinnehelse.

Tusen milliarder amerikanske dollar i året fram til 2040. Så mye tror konsulentfirmaet McKinsey & Company at en satsing på kvinnehelse vil tjene verdensøkonomien.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Rusreform

Parti­fel­ler i Frp mener Ap «rir to hester» når partiet forhandler rusreform.

Klima

De fem siste vintrene har det vært beitekrise i reindrifta. Næringen rammes hardt av klima­end­ringer, fastslår økologi­pro­fessor.

Arbeidsliv

Seksti­mers­dager har gitt færre sykedager for Amalie Jørpeland. Men arbeids­mi­nister Tonje Brenna mener kortere arbeidstid er et steg i feil retning.