Helse

Kvinnehelse er business

Investorer bør kjenne sin besøkelsestid og legge penga i kvinnehelse, mener Nina Zoric i konsulentfirmaet McKinsey.

TRUA PÅ PRIVATE: Nina Zoric i McKinsey mener at private aktører og investorer spiller en viktig rolle i forskning på kvinnehelse. TRUA PÅ PRIVATE: Nina Zoric i McKinsey mener at private aktører og investorer spiller en viktig rolle i forskning på kvinnehelse.

Tusen milliarder amerikanske dollar i året fram til 2040. Så mye tror konsulentfirmaet McKinsey & Company at en satsing på kvinnehelse vil tjene verdensøkonomien.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

I morgen går Rebekka Stensbø og 23 kolleger i SAS Link til streik. For henne handler det om likebe­hand­ling.

Reportasje

Gjennom 53 år har Bjørn Molund overlevd kutt og omstil­linger i postve­senet. Han tror det helst vil gå godt denne gangen også.

Stortinget

På én spørretime måtte samferd­sels­mi­nister Kamzy Gunaratnam (Ap) svare på 24 ulike spørsmål fra Frp.