Arbeidsliv

12,5-timersvakter kan bli innført på helsehus i Oslo

Byrådet i Oslo vil øke kvaliteten for pasientene og bedre arbeidshverdagen for ansatte ved helsehusene. Løsningen er helgevakter på opp mot 12,5 timer.

Byrådet i Oslo bevilger 26 millioner kroner for å forbedre byens fire helsehus, opplyser byråd for helse, Saliba Andreas Korkunc (H).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

I dag tillater Norge bare fangst av vågehval, men det vil Måsøy-ordfører Ingrid Majala ha slutt på. Hun vil åpne for fangst av knølhval på 30 tonn, men regje­ringen er skeptisk.

Kraft

Regje­ringens første forslag til regulering av datasentre kommer i slutten av 2027. Innen den tid kan nye datasentre sluke 60 prosent av kraft­over­skuddet, viser tall fra Statnett.

Arbeidsliv

Det er ikke lov å innføre et krav om tariff­av­tale på offentlige prosjekter innenfor EØS-reglene, mener regje­ringen. Den konklu­sjonen vil Rødt utfordre på Stortinget.