AnalyseEssay

Er denne fyren Vestens frelser?

En revolusjon raser i USA. Vinnerne er Peter Thiel, Palmer Luckey og andre tek-oligarker som tjener penger på at Vesten er redde for Kina.

HELDIG KRIGSPROFITØR: Sjefen for tek- og våpenselskapet Anduril, Palmer Luckey, i en reklame for selskapets AR-briller, som Pentagon nå skal kjøpe. FOTO: Anduril, via XHELDIG KRIGSPROFITØR: Sjefen for tek- og våpenselskapet Anduril, Palmer Luckey, i en reklame for selskapets AR-briller, som Pentagon nå skal kjøpe. FOTO: Anduril, via X

En ganske ubehagelig video dukket nylig opp i X-feeden min. Den var ikke voldelig eller rasistisk, men likevel vond å se på. Ved enden av et styreromsbord veiver en voksen mann med briller og krøllet hår rundt seg med armene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Gaza

FN godkjente Donald Trumps fredplan. Det gir USA full kontroll i Gaza, sier kritikere.

Saudi-arabia

USA overlater gamle strider til historien når Donald Trump i dag ønsker Saudi-Arabias kronprins velkommen til Det hvite hus. Men uenigheter om Israel kan forsure tonen.

Analyse

Derfor er 490.000 billetter fra Kina til Japan blitt returnert