Kraft

Må satse på diesel

Strømmangelen er prekær. Nå har fiskeri­konsernet Brødrene Karlsen på Senja investert i dieselaggregat for å kunne møte framtida.

Satser: Brødrene Karlsen har investert stort i moderne fiskeindustri. Å måtte satse på dieselaggregat gjør administrerende direktør Rita Karlsen fortvilt. Foto: Ole Magnus RappSatser: Brødrene Karlsen har investert stort i moderne fiskeindustri. Å måtte satse på dieselaggregat gjør administrerende direktør Rita Karlsen fortvilt. Foto: Ole Magnus Rapp

I 2016 meldte bedriften Brødrene Karlsen inn sitt framtidige kraftbehov og har siden purret på for å få den elektrisiteten de trenger. Nettet er for svakt, og Troms Kraft makter ikke å levere mer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Pride

Pride-arrangøren bruker ekstra penger på sikkerhets­tiltak for at paraden neste uke skal være trygg.

Avgift

Pumpe­pri­sen gjorde eit stort hopp då avgifta på bensin og diesel blei norma­li­sert. For folk flest vil det gå bra, seier ekspertar.

Barnevern

Barne­verns­fore­taket Bevisstung ansatte en person som var løslatt på prøve etter å ha blitt dømt til forvaring for grov vold.