Zola-prisen

Deportert kvinne hedres med pris

Advokat André Møkkelgjerd mottar i dag Zola-prisen på vegne av en etiopisk kvinne som sto opp mot umenneskelig behandling på Trandum.

Representerer kvinnen: Advokat André Møkkelgjerd skal i dag takke for Zola-prisen på vegne av en etiopisk kvinne. Her i Oslo tingrett i forbindelse med en annen sak. Foto: Tom Henning BratlieRepresenterer kvinnen: Advokat André Møkkelgjerd skal i dag takke for Zola-prisen på vegne av en etiopisk kvinne. Her i Oslo tingrett i forbindelse med en annen sak. Foto: Tom Henning Bratlie

– Jeg har snakket med henne. Hun er veldig takknemlig for æren det er å motta denne prisen.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Svalbard

Samtidig som den siste norske kullgruva stenges på Svalbard, vokser kravet om fortsatt kullpro­duk­sjon.

Arbeidsliv

Må punge ut for svart arbeid

Bolig

En ny husleielov skulle på plass før valget, lovte Arbei­der­par­tiet i Stortinget. Men nå har regje­ringen droppet denne planen.