På tampen

Guttestreker

Vi blir alle nødt til å bry oss om Mark Zuckerbergs indre liv – dessverre.

GUTTEGLEDER: Mark Zuckerberg på MMA-kamp mellom Amanda Lemos og Mackenzie Dern i fjor. Foto: Sean M. Haffey, Getty/NTBGUTTEGLEDER: Mark Zuckerberg på MMA-kamp mellom Amanda Lemos og Mackenzie Dern i fjor. Foto: Sean M. Haffey, Getty/NTB

Det slo meg, idet jeg klikket på ei videolenke i forrige uke, at jeg aldri hadde hørt stemmen til Mark Zuckerberg. Jeg har unngått Facebook-gründerens røst slik jeg også unngår visse band og artister (til dags dato har jeg ikke hørt en eneste låt – i hvert fall ikke bevisst – av Michael Bublé). Når jeg har sett bilder av Zuckerberg i avisa, har jeg tillagt ham stemmen til Jesse Eisenberg, som spilte ham i «The Social Network» (2010), og jeg har aldri hatt noe sterkt behov for å korrigere inntrykket.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ny norsk sangbok

Oslo-Biskop Sunniva Gylver nominerer «Sint» av Hilja. – Låta er en opp­ford­ring til alle som har funnet seg i litt for mye.

Kulturuka

Fotball-VM røsker oss ut av våre stivnede vaner og minner oss om at noe annet er mulig.

Kunst

– Jeg var mange turer på Utøya, sier kunstner Matias Faldbakken