Bøker

Går mot oppgjør i retten

I dag skulle forleggerne og forfatterne egentlig ha møttes i Oslo forliksråd for å diskutere fordelingen av bokinntekter. Men forleggerne har fått saken stoppet.

HELT GREIT: – Det er egentlig helt greit at vi ikke møtes i forliksrådet. Dette er en sak som er såpass kompleks at den nok egner seg best i domstolene, sier Bjørn Vatne i Forfatterforeningen. Foto: Anniken C. MohrHELT GREIT: – Det er egentlig helt greit at vi ikke møtes i forliksrådet. Dette er en sak som er såpass kompleks at den nok egner seg best i domstolene, sier Bjørn Vatne i Forfatterforeningen. Foto: Anniken C. Mohr

– Dette er en sak som hører hjemme i rettssystemet, sier Bjørn Vatne, leder i Den norske Forfatterforening (DNF).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

Bodø/Glimts nye storstue kan få navnet «Power­Office Arctic Arena». Det vitner om en total mangel på lokal selvtillit.

Medier

Regje­ringen vil ikke lenger levere papir­aviser på lørdager til hele landet. – Det sender et helt elendig signal, sier forfatter Agnes Ravatn.

Teater

– Det er som i «Spillet» og «Farmen»