Bøker

Går mot oppgjør i retten

I dag skulle forleggerne og forfatterne egentlig ha møttes i Oslo forliksråd for å diskutere fordelingen av bokinntekter. Men forleggerne har fått saken stoppet.

HELT GREIT: – Det er egentlig helt greit at vi ikke møtes i forliksrådet. Dette er en sak som er såpass kompleks at den nok egner seg best i domstolene, sier Bjørn Vatne i Forfatterforeningen. Foto: Anniken C. MohrHELT GREIT: – Det er egentlig helt greit at vi ikke møtes i forliksrådet. Dette er en sak som er såpass kompleks at den nok egner seg best i domstolene, sier Bjørn Vatne i Forfatterforeningen. Foto: Anniken C. Mohr

– Dette er en sak som hører hjemme i rettssystemet, sier Bjørn Vatne, leder i Den norske Forfatterforening (DNF).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Kunst­fel­tet eksisterer ikke i en boble, mener kurator

Vm i fotball

TV2 slo flere seer­re­korder under fotball-VM. Men den store rekorden uteble hos både dem og NRK. Har live-TV likevel fått sin revansje?

Kunst

Når dyrene gjør sitt inntog i kunsten, slipper vi ikke unna oss selv.