AnalyseSør-korea

Dramaet i Sør-Korea kan være nådestøtet for USAs strategi i Øst-Asia

Progressive krefter lukter på makta i Sør-Korea.

Storebror: En tilhenger av Sør-Koreas suspenderte president Yoon Suk-yeol veiver med et amerikansk flagg blant politistyrker i Gwacheon samtidig med pågripelsen av Yoon i Seoul i går. Foto: Ahn Young-joon, AP/NTBStorebror: En tilhenger av Sør-Koreas suspenderte president Yoon Suk-yeol veiver med et amerikansk flagg blant politistyrker i Gwacheon samtidig med pågripelsen av Yoon i Seoul i går. Foto: Ahn Young-joon, AP/NTB

Med president Yoon Suk-yeol i arresten ser det ikke lyst ut for Sør-Koreas høyreregjering.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

USA bruker sin kontroll over Iraks oljeinn­tekter til å presse landets regjering til å føye seg etter sine krav.

Latvia

Latvia vil utvise den russiske eksil­jour­na­listen Leonid Ragozin for angivelig å løpe Putins ærend. Saken illust­rerer et stadig trangere ytringsrom rundt Ukraina-krigen, mener Russland-kjennere.

Reportasje

Om tre uker går Israel til sitt første valg etter den største sikkerhets­katastrofen i landets historie. For mange er Benjamin Netanyahu fortsatt den eneste som kan redde dem.