Samferdsel

Ny vei stenges ofte

Nye Veier AS ville spare penger og kuttet i planene for ny E6 over Kvænangsfjellet. Hittil i vinter har fjellovergangen vært stengt fem ganger på grunn av været.

Stengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus RappStengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus Rapp

Fjellovergangen Kvænangsfjellet er eneste forbindelse mellom nord og sør, om du ikke kjører den drøyt 400 kilometer lange omveien via Finland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Karen Gabumpa Alegre har reingjort på Oslo legevakt i ni år. Nå foreslår byrådets effek­ti­vi­se­rings­program at Legevakta skal kvitte seg med egne reinhol­dere og vektere.

Skule

Utmeld Ap-politikar Bjørn Ola Aukrust i Lom melder seg ikkje inn att, sjølv om regjeringa har godkjent ny privat skule.

Arbeidsliv

Norske tillits­valgte drar til Sverige for å støtte de svenske Tesla-arbeiderne som etter 820 dager fortsatt streiker.