Samferdsel

Ny vei stenges ofte

Nye Veier AS ville spare penger og kuttet i planene for ny E6 over Kvænangsfjellet. Hittil i vinter har fjellovergangen vært stengt fem ganger på grunn av været.

Stengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus RappStengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus Rapp

Fjellovergangen Kvænangsfjellet er eneste forbindelse mellom nord og sør, om du ikke kjører den drøyt 400 kilometer lange omveien via Finland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oppvekst

Ni av ti SFO-ledere er usikre på om de kan ivareta sikker­heten til barna de har ansvaret for. Det kommer fram i en ny under­sø­kelse.

Reportasje

200 år etter at grensa mellom Norge og Russland ble trukket, er skolte­sa­mene fortsatt merket av split­tel­sen.

Jordbruk

Tidlegare bonde Mari Gjengedal meiner bondelaga må krevja 5 milliardar i år. Sjølv har ho gitt opp.