Samferdsel

Ny vei stenges ofte

Nye Veier AS ville spare penger og kuttet i planene for ny E6 over Kvænangsfjellet. Hittil i vinter har fjellovergangen vært stengt fem ganger på grunn av været.

Stengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus RappStengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus Rapp

Fjellovergangen Kvænangsfjellet er eneste forbindelse mellom nord og sør, om du ikke kjører den drøyt 400 kilometer lange omveien via Finland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Samfunns­økonom Olav Slettebø er enig med LOs sjeføkonom i at rente­he­ving er en dårlig idé for forut­sig­bar­heten i norsk økonomi.

Politikk

LO-topp Chris­to­pher Beckham mener Sps bud­sjett­brudd i diesel­po­li­tikken viser behovet for en samar­beids­av­tale.

Reportasje

Påska er ei tid for å le djevelen like opp i ansiktet.