Samferdsel

Ny vei stenges ofte

Nye Veier AS ville spare penger og kuttet i planene for ny E6 over Kvænangsfjellet. Hittil i vinter har fjellovergangen vært stengt fem ganger på grunn av været.

Stengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus RappStengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus Rapp

Fjellovergangen Kvænangsfjellet er eneste forbindelse mellom nord og sør, om du ikke kjører den drøyt 400 kilometer lange omveien via Finland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

«Dimitri» ble sagt opp på dagen. Nå krever han 147.000 kroner i ubetalt lønn.

Klima

Om fem år må alle rike land full­sten­dig fase ut olje, kull og gass, fastslår en ny rapport av FNs spesial­rap­portør for menneske­ret­tig­heter og klima­end­ringer fast.

Gaza-krigen

Oljefondet er investert i «folkemord­økonomien»