Samferdsel

Ny vei stenges ofte

Nye Veier AS ville spare penger og kuttet i planene for ny E6 over Kvænangsfjellet. Hittil i vinter har fjellovergangen vært stengt fem ganger på grunn av været.

Stengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus RappStengt: E6 over Kvænangsfjellet i Nord-Troms har i alle år vært en flaskehals på vinterstid. To milliarder er investert i ny vei, men brukerne er ikke fornøyd. Foto: Ole Magnus Rapp

Fjellovergangen Kvænangsfjellet er eneste forbindelse mellom nord og sør, om du ikke kjører den drøyt 400 kilometer lange omveien via Finland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Unge menn skiller seg fra andre grupper i arbeids­livet: De har større aksept for lønns­for­skjeller, mer tro på presta­sjons­basert lønn, og de vil helst forhandle lønna selv.

Arbeidsliv

Arbeids­gi­ver­for­enin­gene NHO, KS og Spekter advarer mot å gi deltids­an­satte ekstra­vakter etter ny dom. For Norsk Sykeplei­er­forbund er dommen derimot en seier.

Iran

Dette er sjah-sønnen Reza Pahlavi sine norske venner