Nord-norge

Advarer Nord-Norge

NHO-sjef Ole Erik Almlid mener USA kan være like interessert i Nord-Norge og Svalbard, som i Grønland.

Alvor: NHO-direktør Ole Erik Almlid etterlyser satsing i nord. Her er han fotografert i NHOs lokaler i Oslo. Foto: Tom Henning BratlieAlvor: NHO-direktør Ole Erik Almlid etterlyser satsing i nord. Her er han fotografert i NHOs lokaler i Oslo. Foto: Tom Henning Bratlie

I går landet Donald Trump sin sønn på Grønland, visst­nok i privat ærend, men mange tror han er der på vegne av faren for å se på ressursene og mulighetene. Den danske satsministeren har sagt et tydelig nei til USAs flørt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sjeføkonom i KS Torbjørn Eika mener høy rente er mer skadelig for norsk økonomi enn prisstig­ningen vi har nå.

Russergrensa

Norges yngste grense har rund bursdag i dag. Histo­rie­pro­fessor Kari Aga Myklebost advarer mot å la Russland bruke dagen til propa­ganda­formål.

Trygdeskandalen

Nå skal det avgjøres om det blir flertall på Stortinget for å kreve åpenhet om hemme­lig­holdt trygde­rap­port. Frp går ut mot Ap og Høyre.