Nord-norge

Advarer Nord-Norge

NHO-sjef Ole Erik Almlid mener USA kan være like interessert i Nord-Norge og Svalbard, som i Grønland.

Alvor: NHO-direktør Ole Erik Almlid etterlyser satsing i nord. Her er han fotografert i NHOs lokaler i Oslo. Foto: Tom Henning BratlieAlvor: NHO-direktør Ole Erik Almlid etterlyser satsing i nord. Her er han fotografert i NHOs lokaler i Oslo. Foto: Tom Henning Bratlie

I går landet Donald Trump sin sønn på Grønland, visst­nok i privat ærend, men mange tror han er der på vegne av faren for å se på ressursene og mulighetene. Den danske satsministeren har sagt et tydelig nei til USAs flørt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ru

Sentrale Rødt-til­lits­valgte vurderer å kutte båndene til Rød Ungdom. Ungdommene selv mener de ikke har noe å beklage.

Deler av norsk freds­be­ve­gelse bruker KI-videoer til å spre en helt egen fortelling om Iran-krigen. Fortel­lingen er at Iran vinner – og at Israel er i ferd med å bli knust.

Skatt

Marthe Scharning Lund (Ap): Dette er en gavepakke til Oslos aller rikeste