Nord-norge

Advarer Nord-Norge

NHO-sjef Ole Erik Almlid mener USA kan være like interessert i Nord-Norge og Svalbard, som i Grønland.

Alvor: NHO-direktør Ole Erik Almlid etterlyser satsing i nord. Her er han fotografert i NHOs lokaler i Oslo. Foto: Tom Henning BratlieAlvor: NHO-direktør Ole Erik Almlid etterlyser satsing i nord. Her er han fotografert i NHOs lokaler i Oslo. Foto: Tom Henning Bratlie

I går landet Donald Trump sin sønn på Grønland, visst­nok i privat ærend, men mange tror han er der på vegne av faren for å se på ressursene og mulighetene. Den danske satsministeren har sagt et tydelig nei til USAs flørt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Drivstoff

Det er klart for rødgrønn dragkamp om kutt i drivstoff­av­gif­tene. Klasse­kam­pen har loddet stemningen hos lokale Ap-topper.

Islam

Det er de som ikke snakker om problemene i muslimske miljøer, som er de virkelige fiendene, mener den tyske imamen Seyran Ates.

Økonomi

En ny strøm­pris­krise kan koste milliarder. Isak Lekve i De Facto ber poli­ti­kerne utvide norgespris-ordningen til å gjelde for kommuner og næringsliv.