Havbruk

Krever skjerpings

Fiskeriministeren krever høyere dyrevelferd i laksenæringen. Myndighetene aksepterer ikke høy­ fiskedødelighet, økt luse­problem, sykdom og rømming.

Tydelig: Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss (Ap) gir klar beskjed til laksenæringen om å øke dyrevelferden, redusere sykdom og at den høye dødeligheten er uakseptabel. Tydelig: Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss (Ap) gir klar beskjed til laksenæringen om å øke dyrevelferden, redusere sykdom og at den høye dødeligheten er uakseptabel.

Samtidig som en ny eksportrekord ble presentert, sa fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss (Ap) det rett ut: Mye av dagens drift i oppdrettsnæringen er ikke bærekraftig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

AUF-leder Gaute Skjervø ber parti­kol­le­gaene i Arbei­der­par­tiet si ja til lobby­re­gister på Stortinget.

Kina

Positive teikn frå Kina gjer at Espen Barth Eide har tru på frihan­dels­av­tale

Ud

Frp og Raudt gir Støre refs