Lakseoppdrett

Investerer i nord

Oppdrettsselskap investerer milliarder i anlegg for småfisk i Finnmark. Hasvik-ordfører Lars Hustad setter pris på nye arbeidsplasser.

Fødestue: Grieg Seafood bygger nytt smoltanlegg i Laksefjord i Lebesby. Her klekkes yngelen, og småfisken skal nå vokse innendørs til den er 500 gram, før den settes i sjøen. Fødestue: Grieg Seafood bygger nytt smoltanlegg i Laksefjord i Lebesby. Her klekkes yngelen, og småfisken skal nå vokse innendørs til den er 500 gram, før den settes i sjøen.

Noen av landets største oppdrettskonsern investerer nå i smoltanlegg i blant annet Lebesby og Hasvik i Finnmark.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

De høyest lønnede hover inn på bonus­ord­ninger – nå vil LO trekke i bremsen

Iran-krigen

Flere eksil­ira­nere nektet å møte Masud Ghara­hk­hani denne uka. Mahmood Amiry-Moghaddam ber stortings­pre­si­denten bidra til samling.

Velferd

Det borgerlige flertallet i Bærum vedtok å kutte 400 millioner kroner, men endte med et overskudd på 907 millioner. Det provoserer Helene Straith, mor til Clara (5).