Lakseoppdrett

Investerer i nord

Oppdrettsselskap investerer milliarder i anlegg for småfisk i Finnmark. Hasvik-ordfører Lars Hustad setter pris på nye arbeidsplasser.

Fødestue: Grieg Seafood bygger nytt smoltanlegg i Laksefjord i Lebesby. Her klekkes yngelen, og småfisken skal nå vokse innendørs til den er 500 gram, før den settes i sjøen. Fødestue: Grieg Seafood bygger nytt smoltanlegg i Laksefjord i Lebesby. Her klekkes yngelen, og småfisken skal nå vokse innendørs til den er 500 gram, før den settes i sjøen.

Noen av landets største oppdrettskonsern investerer nå i smoltanlegg i blant annet Lebesby og Hasvik i Finnmark.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Forsvar

Det må tenkes nytt i norsk sikker­hets­po­li­tikk, men vi kan ikke bryte med USA og Nato, mener Anders Romarheim.

Økonomi

Flere SSB-forskere mener tida er inne for å evaluere rente­po­li­tikken.

Hatkriminalitet

Gjenger, bedrageri og ungdoms­kriminalitet er politiets nye hoved­sat­singer. Antira­sistisk senter reagerer på at hatkrim ikke lenger får politiets prioritet.