IntervjuIdeer

Individets tidsalder

I jakta etter å bli en bedre versjon av oss selv mister vi muligheten til å finne kollektive løsninger, mener tegneserieskaper Liv Strömquist.

ME, MYSELF AND I: Å vise solidaritet med andre kan være vanskelig i et samfunn som sentrerer rundt spørsmålet «Hva er best for meg?» påpeker Liv Strömquist. ME, MYSELF AND I: Å vise solidaritet med andre kan være vanskelig i et samfunn som sentrerer rundt spørsmålet «Hva er best for meg?» påpeker Liv Strömquist.

Med blikket fiksert på eget speilbilde, og halvåpen munn, løfter en kvinne et elektrisk massasjeapparat til ansiktet. Hun flytter apparatet i sirkelbevegelser, systematisk, til hun har dekket hele ansiktet. Prosessen tar omkring en halvtime.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

I morgen går Rebekka Stensbø og 23 kolleger i SAS Link til streik. For henne handler det om likebe­hand­ling.

Reportasje

Gjennom 53 år har Bjørn Molund overlevd kutt og omstil­linger i postve­senet. Han tror det helst vil gå godt denne gangen også.

Stortinget

På én spørretime måtte samferd­sels­mi­nister Kamzy Gunaratnam (Ap) svare på 24 ulike spørsmål fra Frp.