Høytid

Er du avlogga nok til å få julebingo?

For NRKs Sven Bisgaard Sundet ble jula redningen fra livet som skjermslave. Slik kan du vinne kampen mot juleskrolling.

Dum telefon, smartere liv: Sven Bisgaard Sundet har holdt på den avlogga livsstilen etter at han tok del i et prosjekt hvor han skulle være uten smarttelefon i et år. Dum telefon, smartere liv: Sven Bisgaard Sundet har holdt på den avlogga livsstilen etter at han tok del i et prosjekt hvor han skulle være uten smarttelefon i et år.

– Det er mye snakk om at tekgigantene har hacket hjernen vår, men jeg føler på at jeg har hacket dem tilbake, sier NRK-journalist Sven Bisgaard Sundet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kjernekraft

Tor-Erik Labahå (Sp) bles i råda til kjerne­kraft­ut­valet om å ikkje ha kjerne­kraft på norsk jord no. Draumen hans er eit kjerne­kraft­anlegg i 2035.

Arbeidsliv

Kommune-Norge vil endre ordningene for arbeidstid for lærere i videre­gå­ende skole. Det kan føre til stans i under­vis­ningen i vår.

Asyl

Merharvit Teklia vant saken om flykt­nings­status i Høy­este­rett. Seieren gjør at Utlen­dings­nemnda (UNE) vil se på 55 saker på nytt.