– Jeg vet ikke om mannen min lever, men jeg håper han kommer snart

ALEINE: Tahani (21) vet ikke om mannen hennes lever eller er død. Hun sier hun blir her i leiren i Renk med sine to småbarn i håp om at han skal komme, eller at hun skal kunne reise hjem. ALEINE: Tahani (21) vet ikke om mannen hennes lever eller er død. Hun sier hun blir her i leiren i Renk med sine to småbarn i håp om at han skal komme, eller at hun skal kunne reise hjem.

En lav stang med et sørsudansk flagg står midt i veien. På andre siden ligger Sudan. Tre gamle bildekk på hver side av flagget er det eneste som markerer grensa mellom de to landene, som inntil 2011 var ett.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Cuba

USA innfører straffe­toll mot land som leverer olje til Cuba. Nå kan ting eskalere svært raskt, mener Cuba-ekspert Vegard Bye.

Reportasje

Klasse­kam­pen i Minnea­polis: – Ting blir verre, ikke bedre

Iran

Var dødsfange i Iran: Revo­lu­sjons­forsker Behrooz Ghamari pleier å si at han døde klokka 07.30 på nyttårs­aften i 1984