Julekalender

De store gutta

Lyden av ungdommelige drømmer.

Soft rock: Knut Schreiner på Øyafestivalen i 2014, forrige gang Euroboys ble gjenforent. Foto: Jarl Fr. Erichsen, NTBSoft rock: Knut Schreiner på Øyafestivalen i 2014, forrige gang Euroboys ble gjenforent. Foto: Jarl Fr. Erichsen, NTB

Det var med en smule engstelse jeg tastet inn «Euroboys» i søkefeltet for å lete etter bilde til denne epistelen. Forrige gang jeg gjorde det, var for nesten et kvart århundre siden, og det satte støkk i meg. Jeg hadde helt nylig fått internett­tilgang, på datasalen i Sophus Bugges hus på Blindern. Nå ville jeg lese om rockebandet Kåre & the Cavemen, som nettopp hadde skiftet navn til nettopp Euroboys.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kommentar

Hva rører seg i rørsla?

«Plan­ter­haug» får Nordisk råds litte­ra­tur­pris. Det er en samisk seier.

Kamzy Gunaratnam (Ap) lovte å se hele landet, men gir lørdags­dis­tri­busjon av nasjonale aviser i distrik­tene dødsstøtet.