Tegneseriebok

Meta-­modernisme

I det elegante samlealbumet «Ta imot» rekker veteranen Lars Fiske leserne tegneseriene som formet ham og karrieren hans.

Knkk! Et armbrudd er ingen spøk for en tegneserieskaper. Illustrasjon: Lars Fiske Knkk! Et armbrudd er ingen spøk for en tegneserieskaper. Illustrasjon: Lars Fiske
Tegneseriebok

Lars Fiske

Ta imot

No ­Comprendo Press 2024, 64 sider

En rød og hvit sopp. En hermetikkboks med krabbemotiv. En ringende telefon med sifrene 421 på. Sammen preger de den fargesprakende forsiden til «Ta imot», Lars Fiskes nye tegneserie-bok. Selv poserer hovedpersonen mellom gjenstandene, iført det han kaller «Tintins klassiske antrekk»: brun bukse og blå genser med en hvit skjorte under.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Bokmagasinet

Nordisk råd

Den danske tv-serien «Reser­vatet» skildrer de rike som den samfunns­klassen de tilhører.

Kommentar

Var det likevel et politisk feilgrep å la Forfat­ter­for­bundet få forvalte deler av biblio­tek­veder­laget?

Essay

Nini Roll Anker var pasifist, Sigrid Undset var antipa­sifist – og så kom krigen. Forsto de hverandre?