Fagbevegelsen

Ønsker flere folk i offentlig sektor

Den nye Unio-sjefen Steffen Handal vil hente arbeids­kraft fra det private.

Nyvalgt: Unio-­leder Steffen ­Handal. Foto: Christopher OlssønNyvalgt: Unio-­leder Steffen ­Handal. Foto: Christopher Olssøn

For den politiske høyre­sida, og langt inn i sentrum og sosialdemokratiet, er det en opplest og vedtatt målsetting at veksten i sysselsetting helst skal komme i privat sektor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Pumpe­pri­sen sprett i vêret. Konkurranse­tilsynet meiner at konkur­ransen mellom bensin­sta­sjo­nane er for svak.

Eiendom

Private grunneiere ble overkjørt da staten kjøpte utmarka i Kvænangen, mener lederen av Indre Kvænangen Allmenning. Nå krever foreningen at staten overfører arealene til en bygde­all­men­ning.

Pride

Pride-arrangøren bruker ekstra penger på sikkerhets­tiltak for at paraden neste uke skal være trygg.