Fagbevegelsen

Ønsker flere folk i offentlig sektor

Den nye Unio-sjefen Steffen Handal vil hente arbeids­kraft fra det private.

Nyvalgt: Unio-­leder Steffen ­Handal. Foto: Christopher OlssønNyvalgt: Unio-­leder Steffen ­Handal. Foto: Christopher Olssøn

For den politiske høyre­sida, og langt inn i sentrum og sosialdemokratiet, er det en opplest og vedtatt målsetting at veksten i sysselsetting helst skal komme i privat sektor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Tronskiftet

Pride-ar­ran­ge­menter avlyses, partier vil avstå fra politisk aktivitet og LO tar vervepause. Alt for å vise respekt for kongen.

Barnevern

Til februar i fjor hadde Kjersti Toppe øverste ansvar for barne­ver­net i Norge. Nå kaller hun avdek­kingen av kriminelle i barne­ver­net en politisk skandale.

Tronskiftet

Før helga gjekk Ap og Frp saman om reglar for kva Stortinget ikkje kan gjere fram til konge­grav­ferda. I dag kan reglane bli endra.