Fagbevegelsen

Ønsker flere folk i offentlig sektor

Den nye Unio-sjefen Steffen Handal vil hente arbeids­kraft fra det private.

Nyvalgt: Unio-­leder Steffen ­Handal. Foto: Christopher OlssønNyvalgt: Unio-­leder Steffen ­Handal. Foto: Christopher Olssøn

For den politiske høyre­sida, og langt inn i sentrum og sosialdemokratiet, er det en opplest og vedtatt målsetting at veksten i sysselsetting helst skal komme i privat sektor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

8. mars

Gruppa Kvinne­ak­ti­vis­tene i Oslo vil slå fast at 8. mars-toget er imot sexkjøp. Å legge lokk på uenig­he­tene ødelegger for den femi­nis­tiske kampen, sier leder i Fri Oslo og Viken.

Helse

Tusenvis i Møre og Romsdal og i Nordland kan miste ambulanse­tjenesten. Nå manes det til folke­opp­rør for å få stanset kuttene.

Arbeidsliv

I morgen går Rebekka Stensbø og 23 kolleger i SAS Link til streik. For henne handler det om likebe­hand­ling.