Krig

– Våpen er også fred

Unge Venstre kjempar for at moderpartiet skal skrote traktaten om forbod mot atomvåpen, for Nato-basar over heile Noreg og for eit mykje større og sterkare forsvar.

TØFF: – Vi i Unge Venstre blir kalla «krigshissar» eller «hauk», og det er merkelappar vi lever godt med, seier Omar Svendsen-Yagci – her framfor Stortinget. Foto: Amanda Pedersen Giske, NTBTØFF: – Vi i Unge Venstre blir kalla «krigshissar» eller «hauk», og det er merkelappar vi lever godt med, seier Omar Svendsen-Yagci – her framfor Stortinget. Foto: Amanda Pedersen Giske, NTB

Unge Venstre vil gjere det til ei hovudsatsing å gjere Venstre til eit tøffare parti.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Pensjon

Regje­ringens nye sliter­pensjon har strenge krav. Men hele 70 prosent av ar­beids­føre vil kunne velge ordningen, ifølge Kjersti Stenseng (Ap).

Strøm

Partiet har knallharde krav før norgespris-for­hand­lin­gene: De vil at studenter og personer i kommunal bolig skal få slippe til i ordningen.

Fremskrittspartiet

I 2018 mente han at det ikke var trygt for unge jenter i FpU. Nå sier Mats Ramo at håndte­ringen av varsler i Frp har blitt mye bedre.