Sp

Vil ha Sande som nestleiar

Ordførar Jenny Følling i Sunnfjord foreslår kommunalminister Erling Sande som ny nestleiar i Senterpartiet.

Senterpartiet har mangla ein nestleiar sidan Ola Borten Moe gjekk av i fjor sommar etter at det vart kjent at han braut habilitetsreglane til regjeringa då han kjøpte aksjar i våpenprodusenten Kongsberg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Statsbudsjett

Lands­sty­ret i SV var splitta i synet på om dei skulle seie ja eller nei til stats­bud­sjettet saman med Ap, Sp og Raudt.

Statsbudsjett

Stats­mi­nis­teren forstår ikke godt nok sine rødgrønne samar­beids­part­nere, mener parti­le­derne i MDG og SV.

Politikk

Rødts Mímir Kristjáns­son tar avstand fra svart­ma­ling av budsjett­av­talen med Ap. – Det er ikke hver dag det innføres nye velferds­re­former i Norge, sier han.