Sett fra trondheim

Giske går mot seier

Trond Giske ligger an til å vinne nominasjonskampen i Trøndelag Ap.

Spent før møte: Trond Giske på årsmøtet i Trøndelag Ap mars i år. Til høyre leder i Trondheim Ap, Pål Sture Nilsen. Foto: Terje Bendiksby, NTBSpent før møte: Trond Giske på årsmøtet i Trøndelag Ap mars i år. Til høyre leder i Trondheim Ap, Pål Sture Nilsen. Foto: Terje Bendiksby, NTB

Uønskede Facebook-­påminnelser fra åtte år siden viser at jeg tapte en kasse øl da jeg vedda at Hillary Clinton kom til å slå Donald Trump. Nye øl røyk da jeg veddet mot brexit. I år klarte jeg å lure meg selv til å tro at abortsaken og kvinnene kom til å vinne valget for Kamala Harris.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Integrering

Abid Raja grunnla Minotenk i 2010. Han advarer mot langsik­tige skade­virk­ninger dersom de, LIM og OMOD går konkurs.

Økonomi

LO-økonom Roger Bjørnstad er glad for at Norges Bank vurderer å ta inn front­fags­mo­dellen i sin nye makro­øko­no­miske hoved­mo­dell.

Reportasje

Det er 200 år siden grensa mot Russland ble trukket. Folket i Øst-Finnmark har liten tro på at det gode nabofor­holdet vil gjenoppstå med det første.