Politikk

Maner til venstreløft

Ledende folk på venstresida og i fagbevegelsen mener Trump-seieren viser behovet for mer venstresidepolitikk, ikke mindre.

Dyrtid uroer: LO-leder Peggy Hessen Følsvik tror dyrtida er mye av grunnen til Trumps seier, og at det er noe også norsk venstreside må lære av. FOTO: Frida Holsten GullestadDyrtid uroer: LO-leder Peggy Hessen Følsvik tror dyrtida er mye av grunnen til Trumps seier, og at det er noe også norsk venstreside må lære av. FOTO: Frida Holsten Gullestad

Nyheten om Donald Trump og Republikanernes valgseier i USA vekker uro og frykt blant toppene på norsk venstreside og i fagbevegelsen. LO-leder Peggy Hessen Følsvik, som også sitter i sentralstyret til Arbeiderpartiet, tror valget henger sammen med de urolige økonomiske tidene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Økonomi

Sosia­listisk Venstre­par­ti ber finans­mi­nis­teren instruere sentral­bank­sjefen om å la styrings­renta vere.

Arbeidsliv

Utdan­nings­for­bundet mener KS starter i feil ende når de vil endre ar­beids­tida til lærerne.

Rød ungdom

«Ude­mo­kra­tisk», «uso­li­da­risk» og «unød­vendig hardhendt». Rød Ungdom feller en hard dom over måten Marie Sneve Marti­nussen og resten av parti­le­delsen styrer Rødt.