Kunst

Hamster­hjulets nødutgang

I snart 20 år har Prosjektskolen vært et pusterom for lovende kunstnere og skoletrøtt ungdom. Og en kasteball i systemet.

Alene sammen: For Artemus Akhmatov (21) gir årene på Prosjektskolen frihet til å fordype seg i det man er interessert i, men i samarbeid med andre. Å skape et fellesskap er et sentralt mål for skolens ledelse. Alene sammen: For Artemus Akhmatov (21) gir årene på Prosjektskolen frihet til å fordype seg i det man er interessert i, men i samarbeid med andre. Å skape et fellesskap er et sentralt mål for skolens ledelse.

For noen vil det kanskje komme som en overraskelse at kunstutdannelsen er like lang, om ikke lengre, enn den som skal til for å bli ingeniør eller lege. Mange aspirerende kunstnere, arkitekter og designere starter med en toårig kunst- eller fagskole, før de søker seg inn på en bachelor ved en høyskole og siden videre til en master.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

In Minor Keys

Årets hovedutstilling i Venezia kretser rundt koloniale strukturer, men er vanskelig å orientere seg i og forblir utydelig.

Kunst

How Many Angels Can Dance on the Head of a Pin?

Med rette er norske Tori Wrånes blitt hovedrolleinnehaveren i årets nordiske Venezia-paviljong.

Kunst

Av motorsag er du kommet

I Gunvor Nervold Antonsens sommerutstilling på Notodden kolliderer potente motorsagskulpturer med dikt og politisk engasjement.