Kommunar

Gir pengar til alle

Regjeringa har plukke fem nye milliardar opp av hatten, men dei fattige kommunane tykkjer at det er rart at dei rike også skal få.

Spanderbuksene på: Kommunal- og distriktsminister Erling Sande og arbeids- og inkluderingsminister Tonje Brenna kunngjorde fredag at kommunane får meir å rutte med. Foto: Stian Lysberg Solum, NTBSpanderbuksene på: Kommunal- og distriktsminister Erling Sande og arbeids- og inkluderingsminister Tonje Brenna kunngjorde fredag at kommunane får meir å rutte med. Foto: Stian Lysberg Solum, NTB

For å forsøkje å berge den sviktande kommuneøkonomien rundt om i landet, annonserte regjeringa i går at dei gir fem ferske milliardar kroner til kommunane i år og ytterlegare fem neste år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.