Kina

Kina slår hardt ned på sminket frustrasjon

Myndighetene i Kina klarer ikke stanse den nye Halloweentradisjonen.

Katt og mus: Kinesisk politi jakter på ungdom med kreative Halloween-kostymer i byene Shanghai, Guangzhou og Hangzhou. Foto: Skjermdump fra Weibo, Zhihu og XKatt og mus: Kinesisk politi jakter på ungdom med kreative Halloween-kostymer i byene Shanghai, Guangzhou og Hangzhou. Foto: Skjermdump fra Weibo, Zhihu og X

Hva har Pol Pot, Stalin, koronatester og overvåkingskamera til felles? De er alle blitt populære Halloween-kostymer i kinesiske storbyer.

Rapport fra Kamerat Gu

Få Gustav Gillunds Kina-brev

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Vestbredden

Pale­sti­nere terro­ri­seres på Vest­bred­den mens israelske soldater står og ser på. Nå bruker Israels forsvars­mi­nister situa­sjonen som et påskudd til å la politiet overta kontroll.

Reportasje

Religiøse sionister som vil gjenreise det jødiske tempelet i Jerusalem, får stadig mer innfly­telse i den israelske offent­lig­heten.

Immigrasjon

To uker etter at 72.000 mennesker tok seg over grensa fra Marokko, råder det fortsatt usikkerhet i spanske Ceuta. Hverdagen er snudd på hodet, forteller en beboer.