Kunst

I dag får Kunstsilo ny sjef

Reidar Fuglestads etterfølger blir offentliggjort i dag. Men flere er kritiske til hemmeligholdet som har preget Kunstsilos direktørjakt.

Har lett i lang tid: Direktør Reidar Fuglestad vinker farvel. Siden juni har museet lett etter Fuglestads etterfølger. Foto: Tom Henning BratlieHar lett i lang tid: Direktør Reidar Fuglestad vinker farvel. Siden juni har museet lett etter Fuglestads etterfølger. Foto: Tom Henning Bratlie

– Det er foruroligende at et offentlig finansiert museum bygger en kultur hvor de prøver å holde mest mulig skjult og unndra seg diskusjon, sier kunstkritiker Lars Elton.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Havet ­gynger, himmelen hvisker

Samiske Synnøve Persen fant friheten i abstraksjonen i større grad enn i den direkte protesten. Utstillingen hennes i Tromsø burde ha vist mer av livsverket.

Kunst

Ameri­kanske tilstander

Årets Whitneybiennale forsøker å gi et sammensatt bilde av den amerikanske tidsånden, men favner så bredt at den mister grepet.

Kunst

A Clean Well-Lighted Place (And Countless Crates in the ­External ­Storage Space) og A visit to an old friend